YAYIN KURULU

Y. Canberk Tan
Y. Canberk Tan

Genel Yayın Yönetmeni

154 Articles5 Comments

4 Aralık 1991'de İstanbul'da doğdu. 2015'te Sakarya Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2015'in Ocak ayında "Birden Bire İki Kişi" isminde bir şiir kitabı yayımlandı. Özel bir şirkette Sanat Yönetmenliği ve Kasım 2013'te kurduğu Rıhtım dergisinde de Genel Yayın Yönetmenliği yapmaktadır.

Avatar
İ. Rumi Aşkın
71 Articles0 Comments

9 Mart 1962 Tarihinde Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da lise öğrenimini İzmir'de tamamladıktan sonra 1980 Yılında girdiği Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesi' nde önce Çevre ve sonra İnşaat Mühendisliği Bölümleri' nden mezun oldu. Yurt içi ve yurt dışı şantiyelerde birçok yapı projesinde çeşitli görevler aldı. Halen proje yöneticiliği görevine devam etmektedir.

Avatar
Rezzan Zeren
27 Articles0 Comments

EDİTÖR

Gizem Barut
Gizem Barut
0 Articles0 Comments

YAZARLAR

Avatar
Aslı Raufoğlu
8 Articles0 Comments

Avatar
Ayşegül Kaya
1 Articles0 Comments

Avatar
Aysu Altaş
6 Articles0 Comments

Galatasaray Lisesinde okumaktadır. İlk kitabı Moda Okulu, dördüncü sınıftayken yayımlanmış, genç bir yazar olarak nitelendirilmeye başlanmıştır. Atilla İlhan, Gülten Özaydın edebiyat yarışmalarında derece almıştır. Kısa öykü, deneme ve kompozisyonlarında topluma, insan psikolojisine ve günlük hayatın çelişkilerine değinir.

Barış Berberoğlu
Barış Berberoğlu
31 Articles0 Comments

1992 Bartın doğumlu. Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi. Doğuştan Oyuncular Tiyatro Topluluğu'nda Arthur Miller'ın Cadı Kazanı'nda ve Franz Kafka'nın Dava'sında rol aldı. Şiirlerini Müsvedde adında bir kitapta topladı. Teoman'da gitar teknisyenliği yapıyor.

Avatar
Beyza Özel
12 Articles0 Comments

Can Kahraman
Can Kahraman
7 Articles0 Comments

13 Eylül 1996 yılında İzmir'de doğdum.Hatırladığım kadarıyla şatafatlı olmayan, sıradan bir çocukluktan sonra Buca İlköğretim Okulu'ndan mezun olup Karşıyaka Lisesi'nde eğitimime devam ettim. Lise döneminde 'Ege Felsefe Platformu'nun düzenlediği konferanslarda 'Platon ve Devlet' ile 'Bilim ve İktidar' konularında ve aynı platformun düzenlediği 'Ütopya' etkinliğinde konuşmacı olarak yer aldım. 'Türkiye Liseler Arası Felsefi Deneme Yarışması'nda, Türkiye üçüncüsü oldum. Daha sonra Yaşar Üniversitesi - Film Tasarımı bölümünü 2015 yılında birincilikle kazandım ve hâli hazırda eğitimime devam etmekteyim. Rıhtım Dergi'de 'Uyan' ve 'Ayna' adlı iki öykümün yayınlanmasının ardından 'Full Metal Jacket' filmine yazdığım analiz yazısıyla da 'Rıhtım Dergi' bünyesinde yer almaya başladım.

Çağla Uzuner
Çağla Uzuner
12 Articles0 Comments

Lisans, İngiliz Dili ve Edebiyatı, 19 Mayis Universitesi. Yüksek Lisans, İşletme Yönetimi, Middlesex Universitesi.

Cemile Tarhan
Cemile Tarhan
59 Articles2 Comments

1988 yılında başlayan hikayenin oyuncusu, figüranı, yönetmeni, senaristi ve ışıkçısı.

Dilay Özdemir
Dilay Özdemir
7 Articles0 Comments

uzaklarda bir yerlerde köy öğretmeni

Elçin Ceylan
Elçin Ceylan
19 Articles0 Comments

Elif Alper
Elif Alper
7 Articles0 Comments

1991 Ağustosunun sonunda İstanbul'da dünyaya geldi.Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden 2015 yılında mezun oldu.Tekstil sektöründe İnsan Kaynakları departmanında çalışan bir beyaz yakalı olup,geri kalan zamanlarda fotoğraf çekip,resim yaparak ve kendince denemeler yazarak sanata olan ilgisini devam ettirmektedir.

Ferhat Nehir
Ferhat Nehir
80 Articles1 Comments

Furkan Sönmez
Furkan Sönmez
12 Articles0 Comments

Gizem Şimal Başar
Gizem Şimal Başar
29 Articles1 Comments

Ben, kedinin gördüğüyüm. 25 Eylül 1992 cuma günü, saat 11.00 de sarı bir kediye rastladım ve hikayem başladı..

Hatice Dökmen
Hatice Dökmen
11 Articles0 Comments

Hatice Dökmen 1958 yılında Burdur’da doğdu. Seksenli yıllardan bu yana şiir ve öykü yazıyor. Faruk Duman, Irmak Zileli, Aydın Şimşek, Nalan Barbarosoğlu, İsmek Yazarlık Atölyesi, Yeşim Cimcoz Yazı Evi, Füsun Çetinel ve Özlem Kiper’in yazarlık atölyelerinde eğitimler aldı. 2013 de Seyrek Anam Yazı Evi öykü yarışmasında dördüncülük, 2014 yılında Lions Dernekleri öykü yarışmasında birincilik ödülü aldı. 2015 te Kanguru Yayınları öykü yarışmasında ve 2017 de Yazak’ın düzenlediği 4. Ulusal Hikâye Yarışması’nda dereceye girdi. Ali Tatar Edebiyat Ödülü seçkisine giren öyküsü, “Kahramanlar Öykülerle Yaşar” adlı seçkide yayınlandı. Hematolojik Onkoloji Derneği’nin düzenlediği yarışmada, övgüye layık görülen öyküsü, “Hayata Tutunma Öyküleri 2016” seçkisinde yer aldı. Edebiyat Dergisi’nin hazırladığı “Son Gemi Antoloji 1” ve Edebiyatist Dergi’nin “Kedi Öyküleri” adlı seçkilerine öyküleriyle katkıda bulundu. Kurşun Kalem, Deliler Teknesi, Edebiyatist, Son Gemi. Lacivert, Galapera, Rıhtım, Temrin, Ana Dergisi, Antalya Güncel Sanat, Antalya Kültür Sanat, Kirpi, altZine, Gezite, Halk Edebiyatı vb. dergilerde ve Edebiyat Defteri isimli internet sitesinde, öykü, şiir ve denemelerimi paylaşıyor. Songemi Dergisi yayın kurulunda görevli. Editöryel çalışmalar yapıyor. Cumba Kültür ve Sanat Platformu’nda, Yazarlık Atölyesi eğitmenliği yapmakta. Aynı atölyenin 2016-2017 seçkisini derledi. Erenköy Gönüllü Evi Kültür Komitesi’nde gönüllü olarak çalışıyor. Yayımlanan kitapları: Güneşe Saklanmak - Şiir (2013) Sağır Kurbağanın İzinde - Öykü (2014) Sığ Sulardan Okyanusa – Şiir (2016) Gri Çığlık- Öykü (2016) Salı Ertesi- roman (2017)

Hazal Kısak
Hazal Kısak
8 Articles0 Comments

Işın Erenoğlu Üstündağ
Işın Erenoğlu Üstündağ

Yazar

16 Articles0 Comments

İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol Mühendisliği (Yüksek Lisans) bölümlerinden mezun oldu. Yüksek Lisans Tezi ile ilgili, üniversite bursuyla Almanya’ya gitti. Uluslararası elektrik firmalarında uzun süre mühendis olarak çalıştı. Ortaokul ve lisede, şiir & resim yarışmalarından aldığı birinciliklerle, burslu okumaya hak kazandı. Şu anda Seattle ve İstanbul arasında mekik dokuyan yazar, ilkokuldan sonra yazmaya başladığı şiirlerini, yerli/yabancı dergilerde ve www.isinapolis.com adresli web sayfasında yayımlamaktadır.

Avatar
Münire Çalışkan Tuğ
2 Articles0 Comments

Nurşifa Çayır
Nurşifa Çayır
9 Articles0 Comments

“Şiir icabı bunlar hep, gerçek hayatta olmuyor. “

Onur Kelpetin
Onur Kelpetin
28 Articles0 Comments

Serdar Şen
Serdar Şen
10 Articles0 Comments

1965 yılında doğdu. 1986 yılında Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. KamuYönetimi bölümünü bitirdi. Aynı yıl başlayan aktif iş hayatı bir özel şirkette S.M.M.M. olarak devam etmekte. 80’li yılların ikinci yarısından itibaren çok sayıda dergi ve gazetede yazıları yayımlandı. Edebiyat dışı alanda yayımlanmış 7 kitabı bulunmaktadır. Ayrıca, Eğitim Sen Kırıkkale Şubesi tarafından düzenlenen “2.Çocuk Öykü Yarışması”nda üçüncülük ödülü kazanan “Umudun Peşinden Giden Sincap” adlı öyküsü kitap olarak ve Ümit Kaftancıoğlu Öykü Yarışması’nda (2013) mansiyona değer görülen öyküsü ise ortak kitap içinde yayımlanmıştır.

Serkan Üstündağ
Serkan Üstündağ
61 Articles4 Comments

Serkan ÜSTÜNDAĞ 1989 yılında Üsküdar'da doğdu. İlköğretim ve lise yıllarını Feneryolu'nda tamamladı. Bu yıllar içerisinde, sayısız deneme yazıları, şiirler, şarkı sözleri ve aforizma çalışmaları oldu. Halen kendi arşivinde tutmasına rağmen, pek fazla kişiyle bu kayıtları paylaşmamıştır. Üniversite yıllarını ise Trabzon'da geçirdi. Bu yıllar içerisinde tamamen müziğe yöneldi. Uzun sap bağlama ile başlayan müzik hayatına Türk Halk Müziği korosunda vokallik yaparak devam etti. Sonrasında ise THM'den ayrılarak gitar çalmaya başladı. Popüler müziğin yakınından geçmeyen, daha çok "roborock" türüne yakın olan besteler yapmaya başladı. Müzik hayatına da sadece kendi şarkılarını çalarak devam etti. Üniversite hayatı sonrasında İstanbul'a döndü ve İngilizce dil eğitimini tamamladı. Çok geçmeden askerlik tecilini kaldıran Üstündağ, Artvin'de askerlik görevini yerine getirdi. Askerden döndükten sonra ise, pazarlama sektöründe işe başladı. Aynı yıl içerisinde Folklor dünyasına adımını attı. Tüm bunların yanı sıra, çalışma hayatı ile birlikte Yalan Yalnızlık ve Sanat Şey projelerini başlattı.

Sevgi Ünal
Sevgi Ünal
15 Articles0 Comments

Sinem Keskin
Sinem Keskin
7 Articles0 Comments

24 Ocak 1996 tarihinde İstanbul'da doğdum. Eğitim hayatıma Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ekonometri bölümü ile başladım. Ancak bölümümle ilgili ciddi bir uyumsuzluk içerisindeydim. Okulu bırakmak durumunda kaldım. Daha sonra tekrar üniversite sınavlarına hazırladım ve Yeditepe Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandım. Şu an 2. sınıf öğrencisi olarak öğrenim görmekteyim. Küçüklüğümden beri içimde yazma aşkı vardı ve ufak tefek denelemer yazıyordum. Geçen yıl içimdeki sese biraz daha kulak verip Cumba Kültür ve Sanat Platformu'nun bünyesindeki yazarlık atölyesine katıldım. Burada yazınsal türler hakkında ciddi bir eğitimden geçtim. Öykü dalında ilerlemeye çalıştım ve kurs bitiminde sertifika aldım. Daha sonra yazarlık atölyesi bünyesinde kursiyerler ile birlikte denemelerimiz ve öykülerimizin bulunduğu bir seçki kitabı çıkardık. Akabinde ise bir imza günü tertip ettik. Şu an bir e-dergi olan Rıhtım'da aylık yazılarım yayımlanmaktadır.

Sitem Şanlı
Sitem Şanlı
8 Articles0 Comments

Turgay Demir
Turgay Demir
6 Articles0 Comments

Uğur Can
Uğur Can
19 Articles0 Comments

Avatar
Yağmur Demir
9 Articles0 Comments

Avatar
Yasemin Ulu
6 Articles0 Comments

Avatar
YILMAZ TAŞKIN
18 Articles0 Comments

SOSYAL MEDYA

Fırat Doğan
Fırat Doğan
0 Articles0 Comments

ÇİZİM & FOTOĞRAF

Pınar Balabanoğlu
Pınar Balabanoğlu
0 Articles0 Comments

BİR KÜÇÜK NOT

Sponsorluk ve reklam için: info@rihtimdergi.com

YAZI GÖNDER

Demlik bölümüne, belirlenen tema ile ilgili Öykü/Deneme/Şiir türlerindeki yazılarınızı  30 Ağustos 2020‘ye kadar gönderebilirsiniz. Bu tarihten itibaren gönderilen yazılar, değerlendirmeye alınmayacaktır.

47. Sayı için tema: “Cinayet”
demlik@rihtimdergi.com

Detaylı bilgi için tıklayınız.