YAYINCI FİRMA

ALTKAT
ALTKAT
0 Articles0 Comments

Altkat Bilişim Teknolojileri Reklam ve Spor Organizasyonları, Rıhtım dergisinin tüm haklarının imtiyaz sahibidir.

YAYIN KURULU

Y. Canberk Tan
Y. Canberk Tan

Genel Yayın Yönetmeni

170 Articles5 Comments

4 Aralık 1991'de İstanbul'da doğdu. 2015'te Sakarya Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2015'in Ocak ayında "Birden Bire İki Kişi" isminde bir şiir kitabı yayımlandı. Özel bir şirkette Sanat Yönetmenliği ve Kasım 2013'te kurduğu Rıhtım dergisinde de Genel Yayın Yönetmenliği yapmaktadır.

Avatar
İ. Rumi Aşkın
71 Articles0 Comments

9 Mart 1962 Tarihinde Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da lise öğrenimini İzmir'de tamamladıktan sonra 1980 Yılında girdiği Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesi' nde önce Çevre ve sonra İnşaat Mühendisliği Bölümleri' nden mezun oldu. Yurt içi ve yurt dışı şantiyelerde birçok yapı projesinde çeşitli görevler aldı. Halen proje yöneticiliği görevine devam etmektedir.

Avatar
Rezzan Zeren
27 Articles0 Comments

EDİTÖR

Gizem Barut
Gizem Barut
0 Articles0 Comments

YAZARLAR

Avatar
Aslı Raufoğlu
10 Articles0 Comments

Barış Berberoğlu
Barış Berberoğlu
33 Articles0 Comments

1992 Bartın doğumlu. Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi. Doğuştan Oyuncular Tiyatro Topluluğu'nda Arthur Miller'ın Cadı Kazanı'nda ve Franz Kafka'nın Dava'sında rol aldı. Şiirlerini Müsvedde adında bir kitapta topladı. Teoman'da gitar teknisyenliği yapıyor.

Avatar
Beyza Özel
13 Articles0 Comments

Can Kahraman
Can Kahraman
7 Articles0 Comments

13 Eylül 1996 yılında İzmir'de doğdum.Hatırladığım kadarıyla şatafatlı olmayan, sıradan bir çocukluktan sonra Buca İlköğretim Okulu'ndan mezun olup Karşıyaka Lisesi'nde eğitimime devam ettim. Lise döneminde 'Ege Felsefe Platformu'nun düzenlediği konferanslarda 'Platon ve Devlet' ile 'Bilim ve İktidar' konularında ve aynı platformun düzenlediği 'Ütopya' etkinliğinde konuşmacı olarak yer aldım. 'Türkiye Liseler Arası Felsefi Deneme Yarışması'nda, Türkiye üçüncüsü oldum. Daha sonra Yaşar Üniversitesi - Film Tasarımı bölümünü 2015 yılında birincilikle kazandım ve hâli hazırda eğitimime devam etmekteyim. Rıhtım Dergi'de 'Uyan' ve 'Ayna' adlı iki öykümün yayınlanmasının ardından 'Full Metal Jacket' filmine yazdığım analiz yazısıyla da 'Rıhtım Dergi' bünyesinde yer almaya başladım.

Canan Tümen
Canan Tümen
9 Articles1 Comments

1982 yılında Kütahya'nın Emet ilçesinde doğdu. Çocukluk ve gençlik dönemlerini Antakya, Batman ve Eskişehir illerinde geçirdi. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Aydın, İzmir, Erzincan, Balıkesir (Burhaniye) ve Eskişehir illerinde görev yaptı. Halen Eskişehir'de yaşamaktadır. Çeşitli edebiyat yarışmalarında dereceleri ve edebiyat dergilerinde yayınlanan öykü ve şiirleri vardır. Çeşitli şiir/öykü yarışmalarında jüri üyeliği yapmıştır. 2018 yılında yayınlanan "Bir Şiir Bir Öykü" isimli bir kitabı bulunmaktadır. Eskişehir Sanat Derneği'ne ve TEMA'ya üyedir.

Çağla Uzuner
Çağla Uzuner
14 Articles0 Comments

Lisans, İngiliz Dili ve Edebiyatı, 19 Mayis Universitesi. Yüksek Lisans, İşletme Yönetimi, Middlesex Universitesi.

Çağrı Öztürk
Çağrı Öztürk
6 Articles0 Comments

1991 yılında İstanbul'da doğdu. Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Şiirler, öyküler, senaryolar yazdı. Şiirleri Kafa, Ot, Yol, Rıhtım, Neyzen, Paragraf, İlkyaz gibi çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlandı. Şiirlerini "Huzur Yalnızlıkta" adlı kitabında topladı. Öztürk'ün, "Sesi Lacivert Geliyordu" adlı kitaplaştırılmış bir de tiyatro oyunu vardır.

Cemile Tarhan
Cemile Tarhan
71 Articles2 Comments

1988 yılında başlayan hikayenin oyuncusu, figüranı, yönetmeni, senaristi ve ışıkçısı.

Elçin Ceylan
Elçin Ceylan
20 Articles0 Comments

Elif Alper
Elif Alper
7 Articles0 Comments

1991 Ağustosunun sonunda İstanbul'da dünyaya geldi.Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden 2015 yılında mezun oldu.Tekstil sektöründe İnsan Kaynakları departmanında çalışan bir beyaz yakalı olup,geri kalan zamanlarda fotoğraf çekip,resim yaparak ve kendince denemeler yazarak sanata olan ilgisini devam ettirmektedir.

Ferhat Nehir
Ferhat Nehir
80 Articles1 Comments

Furkan Sönmez
Furkan Sönmez
12 Articles0 Comments

Gizem Şimal Başar
Gizem Şimal Başar
30 Articles1 Comments

Ben, kedinin gördüğüyüm. 25 Eylül 1992 cuma günü, saat 11.00 de sarı bir kediye rastladım ve hikayem başladı..

Hatice Dökmen
Hatice Dökmen
15 Articles0 Comments

Jale Sancak, Yeşim Cimcoz Yazı Evi, Faruk Duman, Irmak Zileli, Nalan Barbarosoğlu, Aydın Şimşek gibi yazı atölyelerine katıldı. Sevengül Sönmez’in eğitmenliğindeki Yayıncılık Editörlük Atölyesi Sertifika Programın, Selahattin Özpalabıyıklar eğitmenliğindeki Derin Editörlük Sertifika Programı ve Mastercamp (Harvard Üniversitesi Sertifikalı) Usta Yazarlarla Yazarlık Akademisi gibi programlardan eğitim aldı. Çeşitli öykü yarışmalarından mansiyon ödülü aldı. Lions Dernekleri öykü yarışmasında ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi öykü yarışmasında birincilikle ödüllendirildi. Kahramanlar Öykülerle Yaşar, Hayata Tutunma Öyküleri, Son Gemi Antoloji 1, Kedi Öyküleri, Sadık Dostlara, Son Gemi Antoloji 1-2, Kaynana Şekeri, Kadın Öyküleri, Aşk Var Düşersen gibi öykü derlemelerinde ve Cemal Süreya, İstanbul-Selanik Hattı, Benidorm İstanbul 2020 Türk Şairler Seçkisi gibi şiir gibi derlemelerde yer aldı. Varlık, Kurşun Kalem, Deliler Teknesi, Edebiyatist, Son Gemi, Lacivert, Galapera, Rıhtım, Edebiyat Nöbeti, Karakedi, altZine, Gezite, Kirpi, Gün Dökümü, Temrin, Yazı-yorum gibi pek çok yerde, öykü, şiir ve denemeleri paylaşıldı. Yazarlık Atölyesi eğitmenliği ve editöryel çalışmalar yapıyor. Yayımlanan kitapları: Güneşe Saklanmak (Şiir) - Sağır Kurbağanın İzinde (Öykü) - Sığ Sulardan Okyanusa (Şiir) – Gri Çığlık (Öykü) - Salı Ertesi (Roman) - Kum Gibi (Roman) - Kemik Çayı (Öykü)

Işın Erenoğlu Üstündağ
Işın Erenoğlu Üstündağ

Yazar

20 Articles0 Comments

İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol Mühendisliği (Yüksek Lisans) bölümlerinden mezun oldu. Yüksek Lisans Tezi ile ilgili, üniversite bursuyla Almanya’ya gitti. Uluslararası elektrik firmalarında uzun süre mühendis olarak çalıştı. Ortaokul ve lisede, şiir & resim yarışmalarından aldığı birinciliklerle, burslu okumaya hak kazandı. Şu anda Seattle ve İstanbul arasında mekik dokuyan yazar, ilkokuldan sonra yazmaya başladığı şiirlerini, yerli/yabancı dergilerde ve www.isinapolis.com adresli web sayfasında yayımlamaktadır.

Nurşifa Çayır
Nurşifa Çayır
9 Articles0 Comments

“Şiir icabı bunlar hep, gerçek hayatta olmuyor. “

Onur Kelpetin
Onur Kelpetin
30 Articles0 Comments

Serdar Şen
Serdar Şen
14 Articles0 Comments

1965 yılında doğdu. 1986 yılında Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. KamuYönetimi bölümünü bitirdi. Aynı yıl başlayan aktif iş hayatı bir özel şirkette S.M.M.M. olarak devam etmekte. 80’li yılların ikinci yarısından itibaren çok sayıda dergi ve gazetede yazıları yayımlandı. Edebiyat dışı alanda yayımlanmış 7 kitabı bulunmaktadır. Ayrıca, Eğitim Sen Kırıkkale Şubesi tarafından düzenlenen “2.Çocuk Öykü Yarışması”nda üçüncülük ödülü kazanan “Umudun Peşinden Giden Sincap” adlı öyküsü kitap olarak ve Ümit Kaftancıoğlu Öykü Yarışması’nda (2013) mansiyona değer görülen öyküsü ise ortak kitap içinde yayımlanmıştır.

Serkan Üstündağ
Serkan Üstündağ
67 Articles4 Comments

Serkan ÜSTÜNDAĞ 1989 yılında Üsküdar'da doğdu. İlköğretim ve lise yıllarını Feneryolu'nda tamamladı. Bu yıllar içerisinde, sayısız deneme yazıları, şiirler, şarkı sözleri ve aforizma çalışmaları oldu. Halen kendi arşivinde tutmasına rağmen, pek fazla kişiyle bu kayıtları paylaşmamıştır. Üniversite yıllarını ise Trabzon'da geçirdi. Bu yıllar içerisinde tamamen müziğe yöneldi. Uzun sap bağlama ile başlayan müzik hayatına Türk Halk Müziği korosunda vokallik yaparak devam etti. Sonrasında ise THM'den ayrılarak gitar çalmaya başladı. Popüler müziğin yakınından geçmeyen, daha çok "roborock" türüne yakın olan besteler yapmaya başladı. Müzik hayatına da sadece kendi şarkılarını çalarak devam etti. Üniversite hayatı sonrasında İstanbul'a döndü ve İngilizce dil eğitimini tamamladı. Çok geçmeden askerlik tecilini kaldıran Üstündağ, Artvin'de askerlik görevini yerine getirdi. Askerden döndükten sonra ise, pazarlama sektöründe işe başladı. Aynı yıl içerisinde Folklor dünyasına adımını attı. Tüm bunların yanı sıra, çalışma hayatı ile birlikte Yalan Yalnızlık ve Sanat Şey projelerini başlattı.

Sevgi Ünal
Sevgi Ünal
15 Articles0 Comments

Uğur Can
Uğur Can
19 Articles0 Comments

Avatar
Yağmur Demir
13 Articles0 Comments

SOSYAL MEDYA

Fırat Doğan
Fırat Doğan
0 Articles0 Comments

ÇİZİM & FOTOĞRAF

Pınar Balabanoğlu
Pınar Balabanoğlu
0 Articles0 Comments

BİR KÜÇÜK NOT

Sponsorluk ve reklam için: info@rihtimdergi.com

YAZI GÖNDER

Geçici bir süreliğine ekibimiz dışından gelen yazılar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.