HAKKIMIZDA

Birkaç yazın tutkunu olan bizler, 2013 sonbaharında, yüreğimizden gelen güçlü sesi dinleyip aklımızın ve hayal dünyamızın yaratıcılığına sığınarak, amatör kalemlerimizi kuşanma ve internet üzerinden bir yazın dergisi çıkarma kararı aldık.

İstedik ki öykülensin dillerimiz. Yazılır ve okunurken şiirlerimiz, rengarenk çiçekler misali açılsın duygu ve düşüncelerimiz, görünür ve algılanır kılınsın aklımız ve bilincimiz. Bu amaçla bizler, bir ekip çalışmasına gönüllerimizi koyarak Rıhtım Dergisi’nin çatısı altında birleştik.

İstedik ki; gösterişten olabildiğince uzak, okumak, yazmak ve yapıcı eleştirileriyle katkı sağlamak isteyen tüm amatör yazın tutkunları için gereksinimlerine yanıt veren bir platform olsun dergimiz. Varlıklarına yürekten inandığımız fakat kendilerini gösterebilme şansı bulamamış yeni yeteneklerin; alışılmadık konuların, yazın tarzlarının ve özgün meşreplerin mekanı olsun. Bilinmedik ve tanınmadık bakir güzellikler, sırf bilinmiyor ve tanınmıyor olduklarından dolayı okunma zahmetine dahi katlanılmadan ellerin tersiyle itilmesin. Kısacası, dergimizde yazarlar ve şairler değil öyküler ve şiirler okunsun.

Bir şair veya yazar; gözlem ve analiz yeteneği, yaşamdaki tatları ve tınıları yakalayabilmesi, dili doğru kullanışı ve anlatımındaki becerisi ile doğar ve okuyucu gözünde yücelir. Rıhtım Dergisi’ni çıkarmaktan maksadımız; işte! Tam bunun için gereken ortamı yaratmaktan ibarettir.

Kuşkusuz her birimiz, ayrı ayrı ve tatlı bir heyecan içindeyiz. Hayallerimizi süsleyen, henüz yazmamış olduğumuz ancak bir gün mutlaka yazacağımıza inandığımız ses getirecek, geniş bir okuyucu kitlesi tarafından takdir görecek öykülerin, şiirlerin özlemiyle yanıp tutuşuyoruz. Dileklerimizi gerçekleştirmek ümidi ile çıktığımız bu yolda, hiç yazılmamışları yazacaklar bizler olmasak da onları yazacak olanlara imkan yaratabilmiş olmanın gurur ve mutluluğunu yaşamak en içten dileğimiz.

İsteğimiz; okuyucular, şairler, yazarlar ve yazın bilgisine sahip eleştirmenlerle çoğalmak, birbirimizden güç alarak Rıhtım Dergisi’ni geniş kitlelere ulaştırmaktır.

İ. Rumi Aşkın

 

Demlik Bölümü Hakkında

“Demlik” isimli bölümümüzde, belirlediğimiz tema ile  ya da herhangi bir konu ile ilgili dergi dışından gelen yazılar yayımlanmaktadır.
Yazı göndermek için: rihtimdergi.com/nasil-katilirim

BİR KÜÇÜK NOT

Sponsorluk ve reklam için: info@rihtimdergi.com

YAZI GÖNDER

Geçici bir süreliğine ekibimiz dışından gelen yazılar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.