Edebi

Tan

Previous Article
Ünye Kalesi
Next Article
Rıhtım: Sayı 22
Comments (2)
  1. Fatma Hanım,

    Edwin Bliss’in yaptığı bir önermeyi akıllara getiriyor yorumunuz. “Dün, karşılıksız bir çektir:onu unutun. Yarın, bir senettir: ona fazla güvenmeyin.Bugün, sahip olduğunuz nakittir, Onu kullanın!”

    Sanırım, gençlerimizin “nakit sıkıntısı” olduğunu düşündürecek bir hayat koşulları çevreliyor bizleri. Karşılıksız çekler fazlasıyla göz boyuyor, senetler ise biraz umut vadediyor.

    Herkesin nakdini değerlendirebileceği günler dinlerim 🙂

  2. Avatar Fatma hanımefendi dedi ki:

    Insanız insanlığın gereği olarak daima kendinize zahmet çıkarıyoruz Elimizde olan bizim için yokmuş gibi başkasının elindeki bizim özlemimiz düşünemiyoruz elimizde olanın bir başkasının özlemi olduğunu düşünemediğimiz için üzülüyoruz Bir gün bir gün bunu fark ediyoruz ama Yaşımız kırkı geçmiş oluyor düşünüyoruz Ne yapabiliriz diye avucumuzdan döktüğümüz bizim olanları fark etmeye başlıyoruz toparlayayım istiyoruz ama nafile yere dökülmüş toprağa karışmış açıklayamayacağım üzüntüler içinde kalan zamanımızı geçiriyoruz hayıflanıyoruz Keşke genç olsaydım ama biliyoruz ki genç olsaydık aynı hatayı tekrar yapacaktık gençlere tavsiye veriyoruz ama onlar da bizimle aynı hatayı yapmakta çok iddialı görünüyorlar oy aramıyoruz hayat bu şekilde akıp gidiyor biz sadece arkasından bakıyoruz Keşke tutabilseydim Keşke elimden yere saçma saydım Keşke parmaklarımı kapatıp avucumda yakalasaydı yakalayabilseydim ama…..

Cevaplayın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİR KÜÇÜK NOT

Sponsorluk ve reklam için: info@rihtimdergi.com

YAZI GÖNDER

Demlik bölümüne, belirlenen tema ile ilgili Öykü/Deneme/Şiir türlerindeki yazılarınızı  31  Aralık 2020‘ye kadar gönderebilirsiniz. Bu tarihten itibaren gönderilen yazılar, değerlendirmeye alınmayacaktır.

49. Sayı için tema: “Kumar”
demlik@rihtimdergi.com

Detaylı bilgi için tıklayınız.