Kitap

Gamzeli Gezegen: Masallara Yolculuk

Düşten gerçeğe, yer altından gökyüzüne, küçücük bir fidanın kuraklık mücadelesinden gezgin bir gezegenin maceralarına dek uzanan ve merakları gıdıklayan masalsı hikayeler dizisi keşfedilmeyi bekliyor.

İçerisindeki üç farklı öyküyle birlikte 48 sayfalık kısacık bir kitap Gamzeli Gezegen. İşte bu yüzdendir ki elinize alıp bir çırpıda bitirip daha sonra ne okuduğunuzu anlıyorsunuz.

Küçükken masal okuduğunuz ya da size masal okunan anları hatırlıyor musunuz? Konuşan hayvanları, ağaçları veya büyülerle sarmalanmış çok çok uzaktaki ülkeleri ve bunların size saçma gelmediği zamanları? Bu kitabı okurken o anları hayal ettim, nasıl biz büyüdükçe hayal gücümüzün de aynı oranda azalmış olduğunu fark ettim.

Hepimiz bir şeyler okuyoruz, bilim-kurgu ya da fantastik gibi hayal gücü genelde zengin insanlar tarafından yazılmış kitapları ama masal okumak çok daha farklı düşününce. Bu kitapta da kısacık üç öykü var karşımızda. Özellikle küçük çocukların okumaktan zevk alacağını düşündüğüm ve ailelerin de gönül rahatlığıyla geceleri yatmadan önce çocuklarına okuyabileceği türden bir öykü kitabı. Eğer küçük bir kardeşiniz ya da tanıdığınız varsa bu kitabı onlara öneririm. Çünkü uzun bir süre sonra gezegenlerin arasında, Samanyolu’nda bile masalsı bir yolculuğa çıkmak güzel bir deneyim oldu benim için.

“İşte o gün bu gündür ne zaman bir tırtıl bir kelebeğe heves edip uçmak istese bir koza kurup bekler. On gün, on gecenin ardından gererek kanatlarını engin gökyüzüne kavuşur. Yaşadığı bir gün boyunca sonsuz maviliklerde süzülür, durur…”

Önceki Yazı
Zamanın Kısa Tarihi
Sonraki Yazı
Aşk İçin Bir Kelime
Yorum (0)

Yanıt bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak. Gerekli alanları işaretleyiniz *