Demlik

Niye Gelmiş O Deliler

Previous Article
Sığıntı
Next Article
Di'li Geçmiş Zaman
Comments (4)
 1. Avatar nusret üskül dedi ki:

  Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

 2. Canan Tümen Canan Tümen dedi ki:

  Evet, cümleler… Bize çok şey anlatırlar. Hikâye içinde yer alan hikâyede her şey son üç cümlede özetlenmiş. Çok beğendim. Emeğinize sağlık.

 3. Avatar Hakan dilbaz dedi ki:

  Gençler her ne kadar, ailece akşam oturmaları konusunda bilgi sahibi olmasalar da, bu hikaye onlara da hitap edebiliyor, çünkü asıl amacının, küçük bir hikaye ile sarmalanmış, hepimizi anlatan psikolojik çözümlemeler yapmak, ilişkilerde yaşadığımız açmazlarla ilgili fikir vermek olduğu görülüyor. İnsan “her şeyi bildiği” ergen zamanlarında, ilişkilerde doğallığı kutsayıp, her ortamda aynı şekilde davranmayı bir erdem olarak görse de, yaş biraz ilerleyip hayat tecrübesi arttıkça, hayatın aslında biraz da “maskeli balo” olduğunu, gün içinde farklı rollere girilerek yaşanmasının gerektiğini anlıyor. “içi dışı bir” olmanın aslında her zaman övünülecek bir şey değil, çoğu zaman da iletişimde acemilik olduğunu öğreniyor. Hayatta rollerimiz var, bu rolleri hemen “samimiyetsizlik” olarak nitelendirmek yerine, doğru zamanda doğru yerde sergilemek gerekiyor, ayrıca yine bu öyküden hareketle, muhabbetin sıkıştığı bir noktada, insanları yakalayacak bir konu ortaya atıp üzerinde herkesin yorum yapabileceği bir sohbet ortamı yakalayabilmek o kadar da zor değil, biraz enerji ve biraz cesaretle, bu işe gönüllü olmak da oynadığımız rollere eklenmeli.

 4. Avatar Mehmet kemal ALTUN dedi ki:

  Abim 7 dk ayırıp da okuyana çok şey anlatır…
  Ağzına, yüreğine sağlık.

Cevaplayın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİR KÜÇÜK NOT

Sponsorluk ve reklam için: info@rihtimdergi.com

YAZI GÖNDER

Demlik bölümüne, belirlenen tema ile ilgili Öykü/Deneme/Şiir türlerindeki yazılarınızı  31  Aralık 2020‘ye kadar gönderebilirsiniz. Bu tarihten itibaren gönderilen yazılar, değerlendirmeye alınmayacaktır.

49. Sayı için tema: “Kumar”
demlik@rihtimdergi.com

Detaylı bilgi için tıklayınız.