Edebi

Yarım Porsiyon Mutluluk

Comments (5)
 1. Cemile Tarhan Cemile Tarhan dedi ki:

  Çetmen canım arkadaşım;

  Umarım ki o hasta toplumdan iyice bu düzen üzerimize tamamen yapışmadan kurtuluruz. Çocuklarımıza öğreteceğimiz, bırakacağımız en değerli servet sevgi, saygı ve hoşgörü olacak çünkü…

 2. Cemile Tarhan Cemile Tarhan dedi ki:

  Sevgili Barış ve ismini bilemediğim diğer arkadaşım; değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Biraz yazabilmişsem ne mutlu bana..

 3. barış user dedi ki:

  Mutluluk paylaşınca çoğalır, siz lütfen yazmaya devam edin…

 4. Adsız dedi ki:

  Sn. Tarhan
  Ne güzel yazmışsınız… Aynı duyguları paylaşıyorum sizinle… Biz neden mutsuz bir toplum olduk, bunu irdelemek gerekiyor. Çocukluğum, komşuluğun, paylaşmanın en güzel olduğu dönemlerde geçti. Bu kültürü aldım, yaşatmaya çalışıyorum… Fakat toplumdaki yozlaşma, kirlenme boyutu çok fazla. Anlık tüketmeye, anlık mutlu olmaya dair. Ne acıdır ki; bu gün geldiğimiz bu noktada senin mutsuzluğun, bir başkasının mutluluğu haline geliyor. Yada senin mutluluğun, bir başkasının mutsuzluğu oluyor. Bunu bozmak için elinden geleni yapan kişilerden oluşan bir topluma doğru gidiyoruz. . Aile olgusu çok önemli. Çocukluktan itibaren mutlu olan çocuklar öz güvenli oluyor. Kimseye zarar vermiyor. Mutsuz büyüyenler ise,öz güven yetersizliğinden bir başkasının mutluluğuna katlanamıyor. Siz lütfen yazmaya devam edin…

  1. Cetmen Bayramm dedi ki:

   Selam Cemile,

   Yuregine ve ondan gecenleri yaziya doken ellerine saglik.. Hasta bir toplum olduk maalesef ve sende bunu dillendirmisin. Keyifle okudum dunyanin kuresel bir koye donerken populer kultur tarafindan nasilda eskiye ozlem duyulan bir yere donusturuldugunu.. Mazideki sicak iliskileri yasamak belki zor ama hayalini kurdugumuz dunyayi yasamak icin etrafimizdan baslamaliyiz yeni bir dunya icinde eskiyi insa etmeye..

   Sevgiyle kal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BİR KÜÇÜK NOT

Sponsorluk ve reklam için: info@rihtimdergi.com

YAZI GÖNDERME

Demlik bölümüne, belirlenen tema ile ilgili Öykü/Deneme/Şiir türlerindeki yazılarınızı 20 Kasım’a kadar gönderebilirsiniz.

38. Sayı için tema: “Zam-an”

Ekip sayfasından iletişim adreslerini öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.