The Conjuring – Korku Seansı

by • 2 Kasım 2014 • Film İncelemeleri, SinemaYorumlar (0)3182

The Conjuring, diğer adı ile Korku Seansı. Konusunu gerçek bir hikayeden alan film, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren’ın karşılaştıkları ürkütücü bir vakayı ele almaktadır.

 Ed ve Lorraine Warren olay araştırmaları ile ilgili verdikleri bir konferansda bulunan Perron ailesinin gözlerden uzak çiftlik evi nedeni bilinmeyen karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır ve bu nedenle de hayatları tam bir kabusa dönüşmüştür.

 Konferans sonrası Ed ve Lorraine Warren ile konuşan Carolyn Perron evde yaşanan olaylar üzerine kendilerinden yardım istemektedir. Ed ilgilenemeyeceklerini söylerken Lorraine konu ile yakından ilgilenmek istemektedir ve eve kontrole geleceklerini söylemektedir. Fakat Ed ve Lorraine hayatlarının en korkutucu görevine atıldıklarının farkında değildir. Ama bu vakayı çözebileceklerine inanan deneyimli Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir…

 Filmin başrollerini The Orphanage  (Yetimhane) filminden tanıdığımız Vera Farmiga ve Prometheus’un yıldızlarından Patrick Wilson paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda Joey King, Ron Livingston ve Lili Taylor’ın da eşlik ettiği filmin yönetmeni ise ilk SAW (Testere) ve Insidious (Ruhlar Bölgesi) filmine imza atan James Wan’dır.

Pin It

İlgili Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir