Poseidon’un Maceraları (II.Bölüm)

by • 12 Ekim 2014 • Devamlı Öykü, RıhtımYorumlar (0)969

Nerede kalmıştık… Evet! At kafalı kankalarımla gezegenlerine doğru bir yolculuğa başlamıştık.

Yolculuğa çıktıktan sonra esirlerden bir kaçıyla ilgilenmem söylendi, ibneler dünyadan insan da kaçırmış .Gözüme ilk çarpan sarışın yeşil gözlü hatun oldu, tam yanına gittim ki kalbimin üzerinde alarm çalmaya başladı. Evet oruçtum ben, kıza yanaşıp “orucum lan ben” dedim ve tokadı suratına patlattım. Arkamı döndüm ve tekrar kaptan köşküne geldim, şöminenin yanında oturup kitabımı aldım ki tam o sırada warp motorunu çalıştırdılar, atlamaya geçmeden önce “abi durun” dedim. Kaptan “hayırdır n’oldu” dedi, ardından şaha kalkıp kişnedi, “sakin ol reis” deyip cebimden iki – üç tane küp şekeri attım, havada yakaladı garibim. “Yolda taş falan olur önce yolu temizleyelim” dedim ve 3 kulluvalla 1 elhamımı okuyup üfledim. “Tamam şimdi devam edebiliriz” dedim. Canım anacım, yola çıkmadan evvel hep yapılması gerektiğini tembihlemişti.

Tertemiz sıçrayışımızın ardından tam adamların gezegenine yaklaştık ki, bir anda karşımızda dev gibi bir gemi belirdi. Oruç olmanın verdiği sinirle gidip kapıyı açıp “çekilin ulan” diye bağıracaktım ki, at kafalı mürettebatından biri durdurdu “abi dünyada değiliz sakin ol, al ayran iç” dedi. Göğsümdeki alarm tekrar çalmaya başladı ve suratına kafayı gömüp “orucum lan ben diye” bağırdım.

O an şak diye geminin ortasına ışınlandı karşı gemidekiler, önde siyahlı bir herif ve arkasında beyazlılar. Siyahlı olan bizim eski soba borularından elbise yapmış kendine parıl parıl parlıyor, adı da  Darth Vader’miş. Gittim “kardeş bak işimiz var karımız var çekilin zaten yeni iş başı yaptım sinir etmeyin beni” dedim, dedim ama boş. Mürettebattan biri tutup çekti “abi gel Darthla Darth olma” dedi.

Bunlar bir anda zavallı adamları öldürmeye başlamaz mı? Neymiş haraç verecekmişler. O an oruç kafama vurdu babadan kalma bıçağı çekip önüme gelene sallamaya başladım. Ayran kolimi alıp kaçırmaya çalışanı da hallettim. Darth denen lavuk karşıma dikildi ufak tefek kör bir bıçak çekti, düğmesine basmasıyla lazer kılıcı açılmaz mı? Artistlikler hareketler falan derken “bak ben Poseidon’um Olympos’da akrabalarım var yazık olur gençliğine, fakirsin tamam, üzerindeki elbiseden belli hadi git işine” dedim, dinlemedi. Yabayı çekip kafaya gömmemle birlikte adam toza döndü. Geri kalanına “atlayın yoksa keserim alayınızı” dedim adamlar uzay boşluğuna atladı, meğerse hepsi robotmuş! Boşuna uğraştığımı da düşünmedim değil…

Gidip diğer gemiyi alayım derken hop diye bir cüce belirdi yanımda, mübarek bir yeşilli aksakallı dede. “Hayırdır hacı n’oldu” dedim “gel yeğen benle” dedi, dede kafan mı güzel nereye gidiyoruz demeye kalmadan elimden tuttu ve ışınlandık. “Ayranım” demeye kalmadan onları da ışınladı. Adamda iman power 100, “başımızda bela var, ancak ve ancak senin gibi bir babayiğit kurtarır bizi” dedi. “İftarı açmadan olmaz dedecim” dedim.

Gidip yemyeşil ağaçlardan birinin altına uzandım…

Tu bi kontinyıd.

Pin It

İlgili Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir