Kayıp Şeyler Kitabı (The Book of Lost Things)

by • 7 Ocak 2015 • Kitap, Yeni ÇıkanlarYorumlar (0)1542

unnamed mavi

David oldukça kırılgan bir çocuktur. Annesinin ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla hayatının zor bir dönemine girer. Onu çok seven ve her gece okuduğu masalları dinlemekten büyük keyif alan David, artık hasta annesine kendisi kitap okumakta ve onu hayatta tutabileceğini umduğu kimi batıl inançlar edinmektedir. Buna rağmen annesinin ölümünü engelleyemez. Ergenlik dönemine yaklaşan David korkutucu bir yalnızlığa gömülmeye başladığı sırada, annesi ile okudukları masal kitaplarının kendi aralarında konuşmaya başladığını duyar. Artık onun hayal edebildiği her şey gerçektir. Bu sırada devam eden II. Dünya Savaşı’nın günlük badirelerinden kaçarken sığındığı bir oyuktan ürkütücü bir masal dünyasına giren David, bu andan sonra korkularıyla tek başına mücadele etmek zorunda kalır.

İrlandalı yazar John Connolly tarafından 2006 yılında The Book of Lost Things adıyla kaleme alınan bu fantastik gerilim romanı, Zeynep Ünalan çevirisi ile Hyperion Kitap tarafından 2014 Eylül ayında yayımlandı. Orijinal baskısı büyük beğeni toplayan kitap, 2007 ALA (American Library Association) Fantastik Roman Ödülü ‘ne layık görüldü.

Eserde, bilindik pek çok masala eğlenceli ve bir o kadar da düşündürücü göndermeler yapılmış. Kayıp Şeyler Kitabı, masal, gerilim ve fantastik türdeki roman tutkunlarının heyecanla okuyacakları türden bir eser. Geniş hayal gücüne sahip zeki bir çocuğun takıntılı dünyasına girmek isterseniz bu roman tam size göre. Kim bilir, belki de onun sahip olduğu bu takıntılar çocukluk döneminizden size de aşina gelebilirler.

14 x 21 cm / 44o sayfa halinde yayımlanan romanın kapakları, yayınevinin bir tercihi olarak  ‘kırmızı’ ve ‘mavi’ olmak üzere iki farklı fon üzerine basılmış. Farklı renklerin betimlediği hiçbir anlam yok!  Her ikisi de aynı kitap.

İyi okumalar…

unnamed

Pin It

İlgili Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir