Karanlıkta Oyun

by • 5 Nisan 2015 • Tiyatro, Tiyatro İncelemeleriYorumlar (0)1518

2

İntiharın eşiğine gelmiş insanlarla Öteki ile Beriki’nin mizah ve duygu yüklü yarışması, izleyen herkesi yarışmaya katılan karakterler ile iç dünyalarına doğru yolculuğa çıkarıyor. Tırabzanların hemen yanında yaşayan ve ölmeyi yaşamaktan daha kolay olduğu için seçmeyen iki arkadaşın intihara gelen insanlarla dalga geçerek onların cesaretlerini, isteklerini ve sorunlarını test ediyorlar. Hatta o tırabzanın kenarı, herkesin kendisiyle yüzleşebileceği bir yer haline geliyor. İnsanların kendi ihtiyaçları, hayatın insanlardan beklediği ihtiyaçlar, günlük sorunları, ikili ilişkilerinden doğan sorunlar yani yaşamanın insanlara verdiği yükleri konu alan “Karanlıkta Oyun” muhteşem bir dil ile “Sakin olun hayat sandığınız kadar kötü ve sandığınızdan daha güzel” mesajı veriyor.

Yazan ve oynayan Yakup Turgut’un en önemli özelliği; O’nun ilk senaryosu olması. Aslında bakarsanız kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip olan Karanlıkta Oyun’da kimse profesyonel değil. Okul kulüplerinde ve çeşitli yerlerde bir çok önemli sahneye çıkmış olan tiyatro tutkusu ile dolu olan yeni yüzler, ilk önemli profesyonel oyunlarına hazırlanırlarken, içlerindeki tiyatro tutkusunu ve insanlara bir şeyler anlatma isteğini bastırmayarak güzel bir senaryoyu ete kemiğe büründürerek insanları etkilemek istemişler. Genel provalarının bir çoğunu izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki bunu başarmışlar.

3

Yakup Turgut, Ufuk Sarı, Mustafa Üçüncü ve Selin Timuçin’in öncülüğünü yaptığı VOLLnokta adıyla tiyatroya yeni  anlamlar getirmek isteyen bu güzel insanlar, ilk oyunlarıyla insanların günlük sorunlarına derin bir açıdan bakarak onlara yalnız olmadıklarını gösteriyor. Bir oda tiyatrosu olarak başlayacak olan “Karanlıkta Oyun” bir odanın içine hayatı ve dünyayı sığdırmayı başarabilmiş durumda. Eminim ki oyunu izlediğiniz de bana hak verecek ve çıktığınızda size anlatılan şeyleri düşünebilmek için kendi iç dünyanıza yolculuğa çıkmak isteyeceksiniz.

“Karanlıkta Oyun” Taksim Yan Etki sahnesinde 19 – 23 – 27 Nisan’da sahne hayatına başlayacak ve düzenli olarak seyircisini bekliyor olacak. Sahne tarihleri, oyun ve ekip hakkındaki her şeyi sosyal medyadan yani Twitter, Facebook ve İnstagram’dan @vollnokta olarak aratabilir, takip edebilirsiniz.

1

Pin It

İlgili Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir