Geçmeyecek Ama Bitecek

by • 29 Kasım 2014 • Deneme, RıhtımYorumlar (0)1059

Geçmeyecek ama bitecek. Göreceksiniz.

Hangisi geçti “geçti” dediklerimizin gösterin. Gösteremezsiniz. Ama her şey kendi lâyığını bularak bitti. İnancımız geçmedi ama kişiye özel bitti. Sevmekten asla vazgeçilmedi ama her gün yüzlerce kişinin solundaki sevgi bitti. Unutmak hiç geçmedi ama hatırlamak terk edip gitti beyni. Çoğaltılabilir örnekler ama bu acıtır bizi.

Biz bu dertlerle nasıl ölmüyoruz onu söyleyin bana. “Herkesin derdi kendine ölümcül” demiştim bi arkadaşa. Biz ne zaman içimize ağlamayı öğrendik bundan bahsedin.

Sonuna kadar beklemek sahip olduğum en saçma huy. Gitmenin hiçbir anlam ifade etmediği zamana kadar bekleyip gitmek sabır mı yüzsüzlük mü kurtarma aşkı mı? Bitmenin artık hiçbir şey ifade etmediği bir zamanda bittim. Sevgimin değeri kalmayana kadar sunmaktan hiç vazgeçmedim. Ezip geçildim ama geçmedim sadece bittim.

Bu sefer farklı olacak düşüncesiyle girdiğiniz o yol bir öncekiyle aynı yere çıkacak. Umut etmeyi bırakalım mı? Umut etmeyi bırakalım.

Bugün bir yolun sonunun daha aynı olduğunu gördüm, hiç üzülmedim. Bugün bir insanın nasıl da bizim istediğimiz kadar var olduğunu kanıtladım kalbime ve hiç eksilmedim. Bugün kendimle barıştım ve bir hiçliğe küsmedim, hiçliğe küsülmez çünkü, kendimle barıştım ve nefesimi bırakır gibi bıraktım bir hikayeyi daha içimden, bitti.

Geleceğe umutla bakın ama umuda insan eklemeyin, tavsiye olarak. Bütün anıları geçmişte bırakın gitsin. Geçmişten veya şimdiden geleceğe kimseyi taşımayın, bunun faydası hiçbir zaman diliminde görülmedi.

“Seveceğiniz insanı iyi seçin” ne demek diye düşündüm demin. Seveceğim insanı kendim olarak tayin ettim. Ben size kimseyi sevmeyin demiyorum ama belki de diyorumdur emin değilim.

Bugün bir sona merhaba, bir insan sandığıma elveda ve bir sevgiye yine bekleriz dedim.
Bugün bir şey daha geçmeden bitti hayatımda ve ben hiç gülmedim.

Pin It

İlgili Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir