Farkındalık Elması

by • 3 Mayıs 2015 • Kitap, Yeni ÇıkanlarYorumlar (0)1082

farkindalikElmasi_tumKapak

Farkındalık Elması, kendisini çevresinden farklı hisseden, hayatı sorgulayan, ütopyalar ve distopyalar arasında hayatını sürdüren herkese hitap eden, Yalan Yalnızlık projesinin ikinci ve son kitabıdır. Bu kitabın anlatıları klasik öyküleme yöntemiyle bireyin düşünsel yolculuğunu ve yolculuk sonrasında ortaya çıkarttığı ürünü kapsar.

Kitabın ortaya çıkması için Yaratılış Destanı’ndan esinlenilmiştir. Yaratılış Destanı’nda bahsi geçen, şeytan tarafından yaratıldığı iddia edilen dünyada, farkındalık elmasına ulaşmayı amaçlayan kişinin yolculuğu ve dünyaya dönüşünde ruhsal bozuklukları çözmeye ant içmesini anlatır. Tabii bunun yanı sıra, insanoğlunun tıpkı şeytan gibi kendi dünyasını yaratabileceğini görmüş ve insanoğlu da kendi dünyasını yaratma isteği içine düşmüştür.

Farkındalık Elması, yaşamakta bulunan her bireyin kendinden bir şeyleri bulabileceği bir kitap olmasının yanı sıra, Yalan Yalnızlık düşüncesinin de tamamlayıcısıdır. Nevrotik ya da psikotik rahatsızlıkları örneklendirerek hatırlatma işlevini de görmektedir.

Ve sonunda Farkındalık Elması çıktı. Artık sizlerin yorumlarınızı bekliyor.

Saygılarımla.

Pin It

İlgili Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir