Büyülü Orman Günlükleri

by • 29 Nisan 2014 • Kitap, Yeni ÇıkanlarYorumlar (0)1346

Delidolu, zeki, esprili, ele avuca sığmayan, maceraperest bir prensesin, geleneklerin şekillendirdiği saray kurallarına başkaldırısı ve ejderhalarla yaşamayı seçişi ile gelişen fantastik olaylar dizisi. Tıpkı Antoine de Saint Exupery’ nin “Le Petit Prince” adlı eserinde olduğu gibi her yaştaki okuyucusunun zihninde farklı izler bırakacak 4 kitaplık bir seri.

 1 2 3 4

“Sizi Prenses Cimorene ile tanıştıralım – hakiki prenses olmayı reddeden bir prenses. Bir prenseste olmaması gereken her şey onda var; dediğim dedik bir ‘Erkek Fatma’ ve çok akıllı. Can sıkıntısından bunalmış durumda. Hem de öyle bunalmış ki saraydan kaçıp bir ejderha ile yaşamaya başlıyor. Ama herhangi bir ejderha ile değil, çevredeki en güçlü ve tehlikeli ejderhalardan biri olan Kazul ile. Elbette Cimorene’ nin, tehlikeli yaratıklarla temas etmek konusunda da kendine özel bir yeteneği var ve kısa bir süre içinde bir cadı, bir cin, ölmek üzere olan ve konuşan bir kuş, bir kaya prens ve bazı kaypak sihirbazlarla karşılaşıyor. Biraz heyecan yaşamak için evden kaçan Cimorene,  istediğinden daha fazlasını buluyor.”

Öyle görünüyor ki, Amerikalı fantastik öykü ve roman yazarı Patricia Collins Wrede, kıvrak zekasının yaratıcı gücünü, öykülerinin baş kahramanı Cimorene’ yi ölümsüzleştirebilmek için olabildiğince kullanmış.

The Enchanted Forest Chronicles” orijinal adıyla kaleme alınmış bu serinin tüm kitapları, eş zamanlı olarak Mızıka Yayınları tarafından dilimize çevrilmiş ve yayımlanmış.

I. Kitap    /Ejderhalarla Yaşamak/Birinci Basım Mart-2014/200 sayfa.

II. Kitap  /Ejderhaları Kurtarmak/Birinci Basım Mart-2014/225 sayfa.

III. Kitap/Ejderhaların Yardımı/Birinci Basım Mart-2014/232 sayfa.

IV. Kitap/Ejderhalarla Konuşmak/Birinci Basım Mart-2014/244 sayfa.

 

Pin It

İlgili Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir