Beklenti’sizlik

by • 12 Şubat 2017 • Deneme, RıhtımYorumlar (0)590

‘‘Uyarı:
Dikkat, hissizleşme tehlikesi!’’

Her geçen gün kendinden kaybettiklerinle ulaşırsın hedefe, çünkü beklentilerindir seni sen yapan değerlerinden biri. Önce sessizleşirsin, sonra yavaş yavaş yabancılaşırsın kendine…  Hayatın kıyısına çekilip küflenen duygularını ve çürüyen ruhunu izlersin. Geriye kalansa sadece posadır zaten. Sıfır hayal kırıklığı ve sıfır acı ile devam edersin yoluna ama hayır, üzülüp kederlenmiyorsun… O zaman devam etmeli… Aldırmıyorsun etrafında olup bitenlere, artık çoktan geçip gitmiştir senden hayatın kötü sürprizleriyle karşılaşma ihtimali. Daha kötü ne olabilir ki?

Beklenmeyen mutluluklar olabilir bundan sonra ancak, hayatın hediyeleşme tarzı bu değil midir zaten? Senden alacağı kalmadığında sana bir şeyler vermek!

Nur topu gibi acılar doğurtup sessiz çığlıklarla öldürdüğü hayallerini sen vazgeçtikten sonra birden bire yaşatır. Ruhundaki enfeksiyon kapmış bütün yaralarını unutmaya başarsın. İyileşirsin… Unutma; sen eylemsiz kaldığında hayat eyleme geçer. İşte, yaşamın bedelini acı çekerek ödettiği büyük sırlarından birini senin adına kendi ödemiş olduğum bedellerden sonra tecrübe ettiğim onca şeyi cümlelere döküp rahatça sunuyorum sana.

Fakat asla şunu yapmamalısın: ‘‘Hayat bana ne getirirse kabulüm!’’ Çünkü o zaman kaybedersin. Asıl o zaman hayatının yönü umutsuzlukla doğru orantılı olarak ilerler. Bizi biz yapan yılmadan mücadele ettiklerimizdir. Zaten başarının asıl tanımı da şudur:

‘‘Bütün engellere rağmen amaca giden yolda olmak!’’

 

Pin It

İlgili Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir