Barış Vakti

by • 6 Aralık 2015 • Deneme, RıhtımYorumlar (0)1042

barış vakti

-Önce bir kadeh daha kaldıracağım. İyi işler başardım ve bunu kutlamalıyım… Fakat en büyük kâbusum da olmayı bileceğim! Kötülükler yaptım onlara… Sunduğum onca lezzeti bırakıp da o son yaptıklarım… Dur biraz, sen… Sen bunları düşünmeyeceksin. Sen… Sen de bu “bir”in bir parçası değil misin? Buna da binlerce yıllık yalan diyecek halin yok sanırım…

+Kellik içerisindeyim şu an. Başım boş ve saçlarımın rengini dahi unuttum. Hiç mi saçım olmadı benim? Sadece hatırlamaya çalışmalıyım… Hatırlamalıyım! Kimdim ben ve en son kimlerin yanındaydım? Kimler baktı gözlerime? Kimlerin boğazını sıkmaktan yoruldum? Bu konuyu da rafa kaldırmak ister misin?

-Labirentlerin en tehlikelisinin içerisine bıraktılar beni ve kaçıp gittiler. Sağım ile solum, önüm ile arkam hep aynı! Bir tane duvar yok bana “Dur!” diyecek! Neredeyim ben?

+İşte buradasın! Ah, şu aynalar olmasa, insan düşmanının suratına nasıl bakabilir? Şuna bak! Nasıl da hırlıyor bana! Sen miydin bana bunca yıldır çelme takan?

-Kullanabildiğin insanlara bedel biçmek kolay fakat insan kendisini kullanmaya kalkışınca afallıyor. Bedelini eksik verse kendisine küsüyor… Yok, bedelini normalinden fazla verse, kendinden istediği verimi alamazsa ayrı bir sinirleniyor. Yani, kendimi tartamadığım için mi düşmanmışım kendime?

+Kendini kullanılmış hissettiğin için insanları kullandığını düşünüyorsun… Kullanılan şey insanlar ya da sen değilsin. Kullanılan şey, insanların ya da senin sahip olduğun zaman! Süre! Senin hayatın!

-Hayatımın kullanılması beni rahatsız eder… Peki ya seni?

+Asıl nokta da burada işte! Hayat dediğin şey senin değil! Yani, bir tek sana ait değil! Sen “bir”in bir parçasısın ve senin algıladığın hayat ise toplamda bir olan bütün hayatın bir parçası!

-Paylaşmak istemiyorum!

+Paylaşmıyorsun zaten! Sadece bütünü oluşturuyorsun!

-Kel kalmak da istemiyorum!

+Kalma o zaman! Renk kat kendine ve evrene. Saçların kendiliğinden çıkacaktır, merak etme!

-Nasıl başlamalıyım?!

+Bana (kendine) olan düşmanlığını bitirerek başlayabilirsin bence!

Pin It

İlgili Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir